Proč změnit matraci? Dáme vám 3 důvody.

Věci, které nejsou moc vidět, bývají často ty nejdůležitější a často na ně zapomínáme. Například matrace, to že už nejspíš dosloužila, si uvědomíme až tehdy, když se ráno probouzíme s bolavými zády nebo s bolestmi krční páteře. Kdy jste si na svou matraci naposledy vzpomněli vy? Možná každé ráno po probuzení, pak je tedy na čase se porozhlédnout po nové. Dáme vám 3 důvody, proč pořídit novou matraci, abyste se každé ráno cítili jako znovuzrození.

1. Spánek bez bolestí zad

Stará proleželá matrace nebo příliš měkká, je pro vaší pátěř úplně špatná. Páteř během spaní potřebuje oporu, aby si tělo opravdu odpočinulo. Nově zvolená matrace by vám měla poskytovat dostatečnou oporu, díky které odezní bolesti zad. Kvalitní matrace by se měla dokonale přizpůsobit a ráno se zase vrátit do původní polohy.

2. Vyzrajete na alergie

Své povlečení můžete měnit třeba každý týden, ale i přesto že výměnu děláte pravidelně, tak se do matrace dostávají roztoči a prach, které se zpět vrací formou alergenu. Teď si položte otázku. Kdy jste naposledy čistili svou matraci? Pravidelné čištění matrace je dobrá prevence právě před alergií.

3. Poznáte dokonalé pohodlí

Ať už chcete ničím nerušený spánek nebo si jen tak poležet v posteli s knížkou, dobře zvolená matrace vám tento komfort zajisté dokáže nabídnout. Na trhu můžete dokonce najít matrace, které mají masážní a ortopedické vlastnosti.

Při výběru nové matrace myslete na to, aby dostatečně odváděla vlhko a přebytečné teplo pryč. V horkém a vlhkém prostředí  hrozí plísně nebo i kloubní nemoci. Abyste dosáhli požadovaného pohodlí, tak přemýšlejte o zvoleném materiálu. Matrace s tzv. línou pěnou se přizpůsobí tělu podle teploty těla.  Matrace s taškovými pružinami se zase přizpůsobí páteři, kde reaguje na každý obratel. Trh nabízí velkou škálu, proto s výběrem nespěchejte!Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.